MEDIA

"Maximus" w Filharmonii Świętokrzyskiej. Maksym Rzemiński nagrodzony na koncercie

W niedzielę kielczanin Maksym Rzemiński zaprezentował w rodzinnym mieście utwory ze swojej najnowszej płyty “Maximus”. Wraz z artystą na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej zaprezentowali się muzycy z Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Dawida Runtza.

Maksym Rzemiński i muzyka filmowa w Filharmonii Świętokrzyskiej

Maksym Rzemiński, utalentowany pianista, kielczanin wystąpił w piątek, 21 kwietnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Bilety zostały wyprzedane niedługo po pierwszej zapowiedzi koncertu, na wydarzenie przybyło wielu miłośników dobrej muzyki.

Maksym Rzemiński na Walentynki

Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, zdobywcą wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Jego solowe płyty „Inception” i „Maximus” z popularną muzyką filmową spotkały się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i pochwałami krytyków. Krytycy piszą o nim „wirtuoz obdarzony niebywałą osobowością interpretacyjną, bezpośrednio nawiązujący do chopinowskiej wrażliwości”.

Finał Plebiscytu "Ludzie z Pasją w Kielcach"

W czwartkowy wieczór w Kieleckim Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące osiągnięcia w 2019 roku oraz finał plebiscytu “Ludzie z pasją”. Organizatorem było stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski na czele z Jackiem Wiatrowskim. W wydarzeniu tym uczestniczyło wiele znanych osób.

Maksym Rzemiński i perły muzyki filmowej w Kieleckim Centrum Kultury. Mnóstwo emocji!

Niezwykłą atmosferę miał piątkowy koncert muzyki filmowej w Kieleckim Centrum Kultury. Publiczność, która wypełniła całą widownię, była zachwycona. Pianista Maksym Rzemiński i muzycy Radomskiej Orkiestry Kameralnej bisowali trzykrotnie.

Pianista niepokorny

Pianista klasyczny Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Na scenie obecny jest od końca lat 80-tych, kiedy  rozpoczął regularne występy publiczne zostając laureatem wielu konkursów pianistycznych. Pośród pierwszych sukcesów pianisty warto wymienić zajęcie w wieku zaledwie 13 lat, III miejsca podczas Konkursu Chopinowskiego w Niemczech. 

Maksym Rzemiński – premiera nowego albumu ,,Maximus”

Maksym Rzemiński ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Kielcach w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. Edukację kontynuował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Koziaka. Już jako dziesięciolatek wystąpił z orkiestrą symfoniczną, wykonując koncert fortepianowy Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Wideo

TVP 3

VIS a VIS: 30.10.2018

 

 

 

 

 

Pianista niepokorny

Kilkakrotnie rezygnował z muzyki. Za każdym razem ostatecznie. Ale, gdy to muzyka chciała zrezygnować z niego, zawziął się i pokazał, że grać można nawet z nie w pełni sprawną ręką. Dziś pianista Maksym Rzemiński wraca na kielecką scenę ze swoją najnowszą płytą.

 

Maksym Rzemiński oczarował publikę w sanatorium "Marconi" w Busku-Zdroju

Znany pianista Maksym Rzemiński wystąpił w sobotę w sali koncertowej sanatorium “Marconi” w Busku-Zdroju. Wirtuoz fortepianu razem z kwartetem smyczkowym zagrał utwory najwybitniejszych autorów muzyki filmowej. Publiczność nagrodziła artystów oklaskami na stojąco.

Pianista klasyczny

Pianista Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Na scenie obecny jest od końca lat 80-tych, kiedy  rozpoczął regularne występy publiczne zostając laureatem wielu konkursów pianistycznych. Pośród pierwszych sukcesów pianisty warto wymienić zajęcie w wieku zaledwie 13 lat, III miejsca podczas Konkursu Chopinowskiego w Niemczech. 

„Maximus” to perły muzyki filmowej

W niedzielę, 14 października w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach zagra utalentowany pianista Maksym Rzemiński. Pochodzący z Kielc artysta opowiedział nam o nowym albumie, z którego utwory zabrzmią na tym wyjątkowym koncercie. Wydarzenie oprawią muzycy Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Dawida Runtza.

Maksym Rzemiński oczarował publiczność w sierpeckim skansenie

25 maja 2018 roku w sali widowiskowej Hotelu Skansen  odbył się niezwykły koncert fortepianowy. Na scenie wystąpił Maksym Rzemiński, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu,wyróżniony przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Komeda zwyciężył Mozarta

Gwiazdą koncertu „Muzyka srebrnego ekranu” był Maksym Rzemiński, znakomity pianista, który razem z Radomską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Macieja Żółtowskiego rozpoczął wieczór od muzyki filmowej.

Koncert „Chopin Maksymalnie”

Z okazji rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II odbył się niezwykły koncert pt. „Chopin Maksymalnie”, z udziałem utalentowanego pianisty. Artysta w towarzystwie sopranu oraz wiolonczeli napełnił wnętrze muzealnej rotundy dźwiękami  utworów wybitnych kompozytorów, wzbogaconymi o własne aranżacje muzyki filmowej.

Pianista, który nie przestaje marzyć

Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu, laureatem III nagrody Konkursu Chopinowskiego, został wyróżniony przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony dla kultury polskiej”. W sierpeckim skansenie znalazł spokój i nagrał swoją drugą płytę.

 

Muzyczna uczta w WDK

Jubileuszowy koncert, poświęcony 20-leciu pracy artystycznej pochodzącego z Kielc Maksyma Rzemińskiego, jednego z najbardziej znanych polskich pianistów, odbędzie się w niedzielę, 15 listopada, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.